Referencje

Kamila:

„Natalia to wulkan cudownej, pozytywnej energii! Miedzy nami od razu kliknęło i już po pierwszym spotkaniu intuicyjnie wiedziałam, że chcę by była naszą doulą i towarzyszyła mi i mężowi przy narodzinach Gai. Wspaniała, ciepła, uczynna osoba, pełna empatii i wiecznie uśmiechnięta. Była dla mnie źródłem rzeczowej informacji, zarówno przed, jak i po porodzie. Bez obecności Natalii i mojego męża nadejście Gai na świat nie byłoby tak pięknym doświadczeniem. Stanowiliśmy zgraną drużynę! Natalia wspierała mnie słowem, cudownym masażem, zawsze z wyczuciem momentu i chwili… A w czasie bardzo trudnego etapu porodu, kiedy już brakło mi sił, chwyciła mnie za rękę i powiedziała słowa, które pchnęły mnie do działania i walki o to, jak chciałam urodzić. I stało się – urodziłam moje pierwsze dziecko naturalnie, bez znieczuleń i zbędnych interwencji medycznych, bez nacięcia krocza… Fantastyczna doula – z całego serca polecam!”

Anna:

„Pozytywne nastawienie Natalii udziela się wszystkim dookoła. Natalia jest pełna energii i zapału, a jednocześnie ma w sobie spokój, który udziela się ciężarnej i pomaga wyciszyć. Z Natalią czułam się bezpiecznie i po prostu dobrze.”

Monika:

„Kiedy po kilku latach oczekiwania na drugie dziecko udało mi się wreszcie zajść w upragnioną ciążę, postanowiłam przygotować się do porodu najlepiej jak potrafię. Choć pierwsze rozwiązanie nastąpiło poprzez cięcie cesarskie, ważne dla mnie było, by tym razem spróbować urodzić siłami natury.

Zdecydowałam, że chce skorzystać z doświadczenia oraz wsparcia takiej osoby jak doula. Wtedy poznałam Natalię.

Nigdy wcześniej nie rozmawiałam z nikim tak bardzo pozytywnie nastawionym do tematu narodzin. Od początku osoba Natalii emanowała jak dla mnie niesamowitą energią oraz wiarą w siłę kobiecego ciała.

Podczas porodu była nieocenionym wsparciem, mobilizowała oraz, dzięki swojemu doświadczeniu, dawała poczucie bezpieczeństwa. Jestem wdzięczna za jej obecność, mądrość i zaangażowanie, to była wielka przyjemność móc ją zaprosić do tak wyjątkowego dla nas spotkania, spotkania z naszym synkiem”.

Ilona:

„Natalia jest otwartą, bardzo kontaktową, przeuroczą dziewczyną, wpisała się znakomicie w nasz rodzinny klimat porodu domowego. Od pierwszego spotkania stwarza koleżeńską atmosferę, przy porodzie wsparła nie tylko dobrym słowem, ale pomogła też zająć się starszym dzieckiem. O ile rozwiązanie należy do jednych z trudniejszych fizycznie przeżyć dla kobiety, to obecność Natalii oceniam jako zbawienne wsparcie”.

Luiza:
“Decydując się na współpracę z doulą miałam obawy, czy trafię na właściwą osobę, kogoś kto nie będzie mnie bombardował pustymi frazesami, których nie będę “czuła”. Kiedy spotkałam się z Natalią, te obawy minęły. Trafiłam na ciepłą, kontaktową i przesympatyczną osobę, otwartą na potrzeby, na rozmowę. Natalia doskonale wpasowała się w moje oczekiwania, będąc tak blisko jak tego potrzebowałam i zostawiając przestrzeń, której potrzebowałam. Niestety, ze względu na powikłania ciąży i konieczność wykonania CC nie było mi dane urodzić z Natalią, ale jej wsparcie w tym trudnym okresie było nieodzowne. Była zawsze wtedy, kiedy tego potrzebowałam, na każdy telefon, na każdą potrzebę rozmowy, wspierała gdy zapadła decyzja o CC, wspierała gdy córka mając (na szczęście przejściowe) problemy kardiologiczne została mi zabrana i przewieziona do innego szpitala. Dzięki niej czułam się na tyle bezpieczna, na ile tylko byłam w stanie w tym czasie. Natalia wspierała słowem, obecnością i radą, zadbała o to, żebym rozumiała wszystko co się działo wokół ostatnich tygodni mojej ciąży i samego CC. Bez niej nie zawalczyłabym o swoje, o prawo do wiedzy, o prawo do zrozumienia. Żałuję, że nie udało nam się urodzić razem, ale jestem jej niezmiernie wdzięczna za wszystko co dla mnie zrobiła, za wsparcie, empatię i ciepłe słowa. Jeśli kolejny raz będę przeżywała cudowny czas oczekiwania na dziecko z całą pewnością ponownie zaproszę Natalię do przeżywania go razem ze mną.”