Indywidualna edukacja okołoporodowa

Przykłady tematów z zakresu edukacji okołoporodowej:

Plan porodowy – dlaczego jest tak ważny i jak dobrze go przygotować?

Przybliżę Ci dokładnie istotę planu porodowego, a także pomogę napisać Twój własny, zgodny z Twoimi potrzebami plan. Dzięki temu będziesz miała okazję do zadania sobie pytań, co jest dla Ciebie najważniejsze w porodzie, przyjrzeć się z bliska swoim potrzebom, świadomie wybrać to co jest najlepsze właśnie dla Ciebie.

Bo poród to ruch – rola aktywności fizycznej i oddechu w czasie porodu.

Na spotkaniu przybliżę Ci pozycje porodowe w poszczególnych fazach porodu. Przećwiczymy razem różne warianty, opowiem Ci o oddychaniu, znaczeniu aktywności w całym okresie okołoporodowym i pokażę różne techniki relaksacyjne, dzięki którym poród Twój poród może stać się pozytywnym doświadczeniem.

Ból porodowy i metody jego łagodzenia.

Na spotkaniu porozmawiamy o tym, dlaczego tak wiele kobiet boi się myśląc o porodzie.

Przybliżę Ci metody łagodzenia bólu, zarówno środkami niefarmakologicznymi, jak i farmakologicznymi. Opowiem o emocjach, towarzyszących w różnym fazach porodu, a wszystko to, aby oswoić Cię z porodem i pozwolić uwierzyć Ci w swoje możliwości.

Przygotowanie do karmienia piersią, czyli wszystko co warto wiedzieć na początku przygody z karmieniem piersią.

Karmienie piersią jest sztuką, której mama i dziecko uczą się w pierwszych dniach po porodzie. To temat niezwykle istotny z psychologicznego i zdrowotnego punktu widzenia, dlatego warto się do niego odpowiednio wcześniej przygotować i zrobić wszystko, aby przygoda z karmieniem piersią była dla kobiety budującym doświadczeniem macierzyńskim, wzmacniającym więź z dzieckiem. Na spotkaniu porozmawiamy o wszystkich aspektach karmienia piersią. Zdobędziesz wiedzę, która oswoi Twoje lęki, a także przybliży Ci temat w atrakcyjny i ciekawy sposób.

Przygotowanie osoby towarzyszącej do porodu.

To spotkanie skierowane do osoby towarzyszącej przy porodzie – męża, siostry, przyjaciółki, mające na celu wyposażenie jej w narzędzia i kompetencje, które pomogą jej przy aktywnym wspieraniu.

Na spotkaniu opowiem Ci jak przygotować się do tej ważnej roli, na co zwracać szczególną uwagę, udzielę Ci praktycznych rad i wskazówek.

To tematyka spotkań często wybierana przez pary, które wahają się pomiędzy towarzystwem mężczyzny w czasie porodu, a doulą.

Dlatego jeżeli jesteś ojcem, i masz wątpliwości czy towarzyszenie przy porodzie swojego dziecka jest dla Ciebie, to na spotkaniu dowiesz się informacji, które pozwolą Ci świadomie, bez lęku podjąć właściwą decyzje.

Abc połogu, czyli o porodzie w szerszej perspektywie.

Poród to kluczowy moment większości przygotowań, ale tak naprawdę to dopiero początek wszystkich wyzwań przed którymi stają młodzi rodzice.

Okres rekonwalescencji po porodzie to ważne i kluczowe tygodnie potrzebne kobiecie na zaadaptowanie ciała i psychiki do nowej sytuacji, dlatego warto się do niego odpowiednio przygotować. Na spotkaniu opowiem Ci na co szczególnie zwrócić uwagę w połogu, jakie wsparcie sobie zapewnić, i jak nauczyć dbać o siebie.

Noworodek na świecie.

To spotkanie, które przygotowuje rodziców do wyzwań związanych z pojawieniem się dziecka. Opowiem Wam o zachowaniach noworodków, pielęgnacji, sposobach uspakajania, noszenia i karmienia. Wszystko po to, aby od początku budować w rodzicach poczucie kompetencji i pewności siebie.

Podróżowanie w czasie ciąży, i podróżowanie z niemowlakiem.

Jeżeli przygotowujesz się do pierwszej podróży ze swoim dzieckiem i jesteś pełna lęku, i masz mnóstwo wątpliwości, to spotkanie jest dla Ciebie. Jako doświadczana w tej dziedzinie mama, z chęcią podzielę się praktycznymi wskazówkami – jak skompletować apteczkę, jak dobrać ubranka, jak radzić sobie w samolocie, czy aucie, co jeść, i przede wszystkim co zrobić, aby wspólna podróż okazałą się wspaniałą przygodą, dzięki której pogłębimy rodzinną więź i spędzimy wartościowy czas.

Dobór tematów za każdym razem jest indywidualny. Zapraszam do kontaktu.