O MNIE

Natalia Mińska

Mam na imię Natalia i jestem doulą ze Stowarzyszenia DOULA W POLSCE. Działam na terenie Poznania i okolic. Bardzo lubię swoją pracę.

Każda kobieta, którą wspieram na swojej drodze, daje mi poczucie sensu i ogromną satysfakcję z tego, co robię.

Próbuję przypomnieć sobie konkretny moment w którym poczułam, że doulowanie to zajęcie, które chciałabym uczynić swoją pracą, ale był to raczej proces.

Pojawienie się na świecie mojej córki Emilki (w grudniu 2012 roku), uruchomiło całą lawinę zmian w życiu naszej rodziny. Weszłam na kolejny stopień wtajemniczenia i z ogromną ciekawością rozpoczęłam nową życiową rolę.

Od początku czułam macierzyństwo. Cieszyłam się bliskością, budowaniem więzi z córeczką i pokazywaniem jej świata. W pierwszych dwóch latach życia odbyliśmy razem wiele ciekawych i nietuzinkowych podróży, co było naturalną konsekwencją mojego z mężem wcześniejszego trybu życia. Emilka zaczęła raczkować w naszym wyprawowym aucie w czasie podróży po Bałkanach, pewność siebie w chodzeniu nabyła w Birmie i Tajlandii, a mówić zaczęła pośród słoni w Namibii.

Wiedzieliśmy, że pojawienie się drugiego dziecka jest tylko kwestią czasu.

Kajtuś przyszedł na świat niemal dokładnie dwa lata później, w grudniu 2014. Wniósł do naszego życia jeszcze więcej miłości i szczęścia. Jego piękne, domowe narodziny były dla mnie kwintesencją i ukoronowaniem cudownego stanu, w jakim byłam od dłuższego czasu.

Stałam się świadomą, pewną siebie kobietą, z poczuciem ogromnej mocy życiowej.

Nadal dużo podróżowaliśmy, choć z dwójką dzieci było to już prawdziwym wyzwaniem. Zaczęłam też prowadzić różnego rodzaju zajęcia dla kobiet, i to doświadczenie utwierdziło mnie w przekonaniu, że tematyka okołoporodowa to coś, czym naprawdę lubię się zajmować. Wkrótce podjęłam decyzję o rozpoczęciu nauki w Studium dla Doul.

To był dobry czas edukacji, kończenia wielu szkoleń związanych z okresem okołoporodowym oraz nawiązywania ciekawych i rozwijających znajomości. Jednak prawdziwą doulą uczyniło mnie dopiero towarzyszenie kobietom w czasie porodu.

Doulowanie to towarzyszenie kobiecie w tym najważniejszym momencie jej życia i wspieranie jej według indywidualnych potrzeb. To subtelna praca wymagająca wyczucia, intuicji i cierpliwości.

Każdy poród uczy mnie pokory dla nieprzewidywalności wielu zdarzeń i elastyczności w przyjmowaniu nowych sytuacji.

Każdy poród sprawia też, że niezmiennie zachwycam się cudowną mocą Natury, mądrością i doskonałością kobiecego ciała.

Ze swojej pracy czerpię ogromną radość i satysfakcję, pomagam kobietom, pomagam parom i wiem że to co robię, naprawdę jest potrzebne.

Jestem osobą energiczną, optymistycznie nastawioną do życia.

We wszystkim staram się dostrzegać pozytywną stronę, a swoją radością, humorem i umiejętnością cieszenia się z małych rzeczy potrafię zarażać innych ludzi. Lubię żyć „tu i teraz”, intensywnie i autentycznie.

Oprócz podróżowania, moją wielką pasją jest hatha joga, która praktykuję od wielu lat.

Jogę rozumiem nie tylko jako ćwiczenia ciała, ale również jako rodzaj życiowej postawy. Joga integruje wszystkie poziomy życia, pozwala głębiej spojrzeć na jego sens. Poprzez swoją praktykę i nauczanie chciałabym, aby jak najwięcej kobiet zrozumiało zależność między mocnym, silnym i zdrowym ciałem, a jakością swojego życia. Dążenie do równowagi i szukanie harmonii w ciele to niezwykle subtelna i piękna praca, której efektem jest wewnętrzny spokój.

To on odpowiedzialny jest za jakość naszego życia, dlatego naprawdę warto go szukać.

Wierzę, że każdy człowiek ma swoje miejsce na świecie i swoją drogę do szczęścia.

Niezwykle się cieszę, że udało mi się na nią wkroczyć, ponieważ dzięki temu mogę realizować wszystkie swoje talenty i najlepsze cechy, a także doskonalić się i ciągle się uczyć.

Serdecznie zapraszam do kontaktu wszystkie kobiety, które czują, że mogę zostać właśnie ich doulą.

Spotkajmy się, poznajmy i porozmawiajmy!

Natalia

REFERENCJE

Natalia to wulkan cudownej, pozytywnej energii! Miedzy nami od razu kliknęło i już po pierwszym spotkaniu intuicyjnie wiedziałam, że chcę by była naszą doulą i towarzyszyła mi i mężowi przy narodzinach Gai. Wspaniała, ciepła, uczynna osoba, pełna empatii i wiecznie uśmiechnięta. Była dla mnie źródłem rzeczowej informacji, zarówno przed, jak i po porodzie. Bez obecności Natalii i mojego męża nadejście Gai na świat nie byłoby tak pięknym doświadczeniem. Stanowiliśmy zgraną drużynę! Natalia wspierała mnie słowem, cudownym masażem, zawsze z wyczuciem momentu i chwili... A w czasie bardzo trudnego etapu porodu, kiedy już brakło mi sił, chwyciła mnie za rękę i powiedziała słowa, które pchnęły mnie do działania i walki o to, jak chciałam urodzić.

I stało się - urodziłam moje pierwsze dziecko naturalnie, bez znieczuleń i zbędnych interwencji medycznych, bez nacięcia krocza... Fantastyczna doula – z całego serca polecam!”.

Kamila

***

Pozytywne nastawienie Natalii udziela się wszystkim dookoła. Natalia jest pełna energii i zapału, a jednocześnie ma w sobie spokój, który udziela się ciężarnej i pomaga wyciszyć. Z Natalią czułam się bezpiecznie i po prostu dobrze.”

Anna

***

Kiedy po kilku latach oczekiwania na drugie dziecko udało mi się wreszcie zajść w upragnioną ciążę, postanowiłam przygotować się do porodu najlepiej jak potrafię. Choć pierwsze rozwiązanie nastąpiło poprzez cięcie cesarskie, ważne dla mnie było, by tym razem spróbować urodzić siłami natury.

Zdecydowałam, że chce skorzystać z doświadczenia oraz wsparcia takiej osoby jak doula. Wtedy poznałam Natalię.

Nigdy wcześniej nie rozmawiałam z nikim tak bardzo pozytywnie nastawionym do tematu narodzin.

Od początku osoba Natalii emanowała jak dla mnie niesamowitą energią oraz wiarą w siłę kobiecego ciała.

Podczas porodu była nieocenionym wsparciem, mobilizowała oraz, dzięki swojemu doświadczeniu, dawała poczucie bezpieczeństwa. Jestem wdzięczna za jej obecność, mądrość i zaangażowanie, to była wielka przyjemność móc ją zaprosić do tak wyjątkowego dla nas spotkania, spotkania z naszym synkiem”.

Monika

***

Natalia jest otwartą, bardzo kontaktową, przeuroczą dziewczyną, wpisała się znakomicie w nasz rodzinny klimat porodu domowego. Od pierwszego spotkania stwarza koleżeńską atmosferę, przy porodzie wsparła nie tylko dobrym słowem, ale pomogła też zająć się starszym dzieckiem. O ile rozwiązanie należy do jednych z trudniejszych fizycznie przeżyć dla kobiety, to obecność Natalii oceniam jako zbawienne wsparcie”.

Ilona